همکاری ایران برای ایجاد انتقال خون ملی در افغانستان

[ad_1]

دكتر پورفتح اله ،مدير عامل سازمان انتقال ايران از سرويس ملي سلامت خون افغانستان در كابل بازديد و با وزیر بهداشت این کشور دیداركرد.

به گزارش وبدا ،در اين بازديد در جلسه با دكتر عنايت الله هاشمي؛ مدیر انتقال خون افغانستان و مسئولان انتقال خون در زمينه همكاريهاي آموزشي و ارتقاي انتقال خون در افغانستان مذاكره و گفتگو شد.

هم اكنون انتقال خون ايران در زمينه كنترل كيفي خارجي آزمايش هاي سلامت و آموزش پرسنل انتقال خون افغانستان مشاركت دارد.

بر اساس این گزارش؛ اين بازديد در راستای عملیاتی نمودن تفاهم نامه امضاء شده بین وزارت بهداشت دو کشور  و همزمان با سفر دكتر هاشمي وزير بهداشت و درمان وآموزش پزشكي به افغانستان براي گسترش خدمات سلامت و همكاريهاي دو جانبه صورت گرفته است.

از جمله سابقه همکاری سازمان انتقال خون ایران با کشور مذکور می توان به اجرای طرح ساماندهي سيستم انتقال خون افغانستان، اعزام مشاوران فني به افغانستان به درخواست رسمي دفتر منطقه اي سازمان جهاني بهداشت اشاره کرد.

همچنین برگزاري دوره هاي كوتاه مدت آموزشي در خصوص فرایندهای انتقال خون براي كارشناسان انتقال خون افغانستان، شرکت نمایندگان انتقال خون افغانستان در کارگاهها و کنگره های برگزار شده توسط سازمان انتقال خون ایران و بازدید روسای انتقال خون و وزیر بهداشت کشور مذکور از دیگر همکاری های این دو کشور است.

گفتنی است ،در ادامه این بازدید دكتر پورفتح اله عصر ديروز به همراه هيات اعزامي باوزير صحه ( بهداشت)افغانستان ملاقات وگزارشي از جايگاه و موقعيت انتقال خون ايران و همكاري ها براي ارتقا وإيجاد انتقال خون ملي در افغانستان ومشكلات فرا روي انتقال خون ارائه کرد.226/302

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *