معاون فرماندار گناوه: همه نهادها در توسعه سلامت شهرستان گناوه مشارکت کنند

[ad_1]

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکیدانشگاه علوم پزشکی بوشهر:معاون فرماندار گناوه: همه نهادها در توسعه سلامت شهرستان گناوه مشارکت کنند
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گناوه گفت: همه نهادها در توسعه سلامت شهرستان گناوه مشارکت کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، حسین امیری صبح سه‌شنبه در کمیته پیام گذاران سلامت شهرستان گناوه اظهار داشت: یکی از شاخص‌های اصلی توسعه در هر جامعه‌ای بحث سلامت است که باید به‌صورت ویژه دنبال شود.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گناوه افزود: کانون توسعه شهرستان متشکل از نخبگان و صاحب‌نظران همین شهر است.
وی ادامه داد: عدم شناخت اولویت‌ها در بحث سلامت می‌تواند باعث اتلاف منابع، وقت و هزینه شود که جا دارد همه نمایندگان ادارات اولویت‌بندی مسائل را مدنظر قرار دهند تا در اسرع وقت با توجه به اولویت‌ها مسایل بخش سلامت پیگیری و نتیجه مطلوب به دست آید.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز اظهار داشت: سند سلامت هر شهرستان روشی است برای هدفمند کردن نحوه اختصاص مسائل مالی و هدف وزارت کشور، استانداری و فرمانداری‌ها در پروژه‌های مختلف با اولویت بحث سلامت خواهد بود.
دکتر علی زکی زاده افزود: سند جامع سلامت را استانداری به‌صورت ویژه دنبال می‌کند و وظیفه شبکه بهداشت در این مورد به‌عنوان مشاور خواهد بود.
وی گفت: بحث سلامت برخلاف آنچه که همه مردم تصور دارند، فقط بحث درمان نیست، آنچه که شبکه بهداشت و درمان و وزارت بهداشت و درمان در بحث سلامت بر عهده دارد ازنظر تمام تجزیه‌وتحلیل‌های آماری در حوزه سلامت تنها ۲۵ درصد از فاکتورها مربوط به درمان و تأمین مراکز تشخیصی و درمانی است و ۷۵ درصد آن مربوط به فاکتورهایی از قبیل ۱۰ درصد ژن، ۱۰ درصد تصادفات و اتفاقات و ۵۵ درصد آن نیز مربوط به عوامل مرتبط با بیماری است.
این مقام مسئول ادامه داد: در تدوین سند جامع سلامت تمام ادارات شهرستان باهم همکاری و تعامل داشته باشند تا مقوله سلامت هم در آن اداره و هم در جامعه نمود بیشتری داشته باشد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه با اشاره به اینکه در این راستا سلامت مردم باید دغدغه اصلی همه مسئولین در شهرستان باشد افزود: در این راه ادارات، فعالین اجتماعی و اندیشمندان شهرستان نقش بسزایی در تحقق اهداف سند سلامت شهرستان دارند به‌طوری‌که هر اداره‌ای باید مؤلفه‌هایی که بحث سلامت در آن حساس و مؤثر هست را معرفی کند و بر اساس این اولویت‌ها سند سلامت تدوین خواهد شد.
در جلسه پیام گذاران سلامت که با حضور نمایندگان ادارات مختلف شهرستان برگزار شد عبدالجلیل ذعاب دبیر برنامه در مورد مؤلفه‌های اصلی سند جامع سلامت شهرستان مطالبی بیان کرده و با رأی‌گیری بین سه نفر کاندید یک نفر به‌عنوان رئیس کمیته پیام گذاران سلامت که وظیفه جمع‌آوری و انتقال دغدغه و مسایل سلامت شهرستان به استانداری استان را بر عهده دارد انتخاب شد.

انتهای پیام/ م.ن 3080نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٨ تير ١٣٩٦ – ١٤:٠٦ / شماره خبر: ١٦٣٥٨٩ / تعداد نمايش: 31

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *