مرکز طبی کودکان مهمترین مرکز ارجاعی کودکان بیمار از سراسر کشور است

[ad_1]

رييس دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: مرکز طبی کودکان مهمترین مرکز ارجاعی کودکان بیمار از سراسر کشور است و بیش از ظرفیت خود کار می کند و برای ارایه خدمات مناسب به مردم حداقل به دو برابر امکانات و تخت های موجود نیاز دارد.

به گزارش وبدا دكتر علي جعفريان، رييس دانشگاه علوم پزشكي تهران در مراسم افتتاح مركز جامع تصويربرداري كودكان، بخش مراقبت هاي ويژه شيرخواران ، مركز قلب جنين، مركز تست هاي تنفسي و مركز نوروفيزيولوژي باليني كودكان در مركزطبي كودكان تهران گفت: مرکز طبی اطفال به عنوان بزرگترین بیمارستان کودکان کشور، تاکنون دستگاه ام آر ای مخصوص کودکان نداشت که به کمک یکی از خیرین 40 درصد از هزینه حدود شش میلیارد تومانی ساخت این مرکز تامین شد و بقیه هزینه آن را دانشگاه تامین کرد.

دكتر جعفريان با تاكيد براينكه در سطح تهران كمبود اي سي يو كودكان وجود دارد، گفت: پیش از این کودکان برای انجام ام آی آی به بيمارستان های دیگر از جمله بيمارستان امام خميني منتقل مي شدند و براي پاسخگويي به نياز جامعه به فضاي دوبرابر مركز طبي نياز است.

دکتر جعفریان اضافه کرد: مرکز طبی کودکان مهمترین مرکز ارجاعی کودکان بیمار از سراسر کشور است و بیش از ظرفیت خود کار می کند و برای ارایه خدمات مناسب به مردم حداقل به دو برابر امکانات و تخت های موجود نیاز دارد.

وي گفت: برای افتتاح پروژه های جدید مرکز طبی کودکان، در مجموع مبلغ ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافت که ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای بخش ام آر آی کودکان، ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای بخش آی سی یو شیرخواران و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای بخش تست های ریوی هزینه شد./207

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *