طرح مدیریت بحران در سفر حج اجرا می‌شود

[ad_1]

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکیمعاون تخصصی مدیریت خطر و حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور:طرح مدیریت بحران در سفر حج اجرا می‌شود
معاون تخصصی مدیریت خطر و حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور گفت: طرح مدیریت بحران تدوین شده و در سفر حج امسال به اجرا درمی آید، این برنامه برای اولین بار تدوین شده است .
به گزارش وبدا، حمیدرضا خانکه با اشاره به دستور رئیس سازمان اورژانس کشور در اسفند 1395 با موضوع تدوین برنامه مدیریت حج، اظهار کرد: تعدادی از متخصصان حوزه سلامت در حوادث و بلایا در کمیته ای در مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برای تدوین برنامه کار خود را آغاز کردند.
وی با بیان اینکه این برنامه برای اولین بار در ایران اجرا می‌شود ، تصریح کرد: کمیته ی تشکیل شده که نقش کمیته مشورتی معاونت تخصصی بحران و پدافند غیرعامل سازمان اورژانس کشور را به عهده داشت با کار مستمر و با استفاده از تجارب بین المللی و ملی موفق شد ساختار جامع مدیریت بحران صحیح را طراحی و برنامه های آموزشی مرتبط را تدوین کند.
خانکه با بیان اینکه این ساختار زنجیره فرماندهی و هماهنگی از سطح کاروان مجموعه منطقه شهری و ستاد کل تدوین شده است، تاکید کرد: براساس این برنامه سامانه فرماندهی حادثه برای هر مجموعه طراحی و شرح وظیفه کلیه عوامل درگیر تعریف شد.
معاون تخصصی مدیریت خطر و حوادث و بلایا سازمان اورژانس کشور بیان کرد: همچنین تیم‌های امدادی در سطح کاروان مشخص شده و برنامه های آموزشی متناسب تدوین و به کلیه عوامل درگیر در سازمان حج و زیارت آموزش های لازم داده شده است.
وی افزود: طراحی این برنامه به گونه‌ای است که پاسخ به تمام مخاطرات در آن تدوین شده و آمادگی لازم را به عوامل اجرایی و مدیریتی حج و زیارت فراهم می کند تا در صورت وقوع هر حادثه ای با رعایت کلیه محدودیت ها، بهترین پاسخ در کوتاهترین زمان ارائه شود.
خانکه با اشاره به نظارت مسئولان بعثه رهبری و هیئت پزشکی سازمان حج و زیارت بر طراحی و اجرای این طرح گفت: این برنامه به صورت آزمایشی در سفر حج امسال اجرا و براساس نتایج آن اصلاحات لازم توسط تیم تدوین کننده انجام می‌شود.
معاون تخصصی مدیریت خطر و حوادث و بلایا سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: این برنامه کاملا عمومی بوده و مشابه خارجی ندارد و امکان ترجمه و پیشنهاد آن به کلیه کشورهای مشارکت کننده در حج را دارا است./236/205


نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٨ تير ١٣٩٦ – ١٤:٤١ / شماره خبر: ١٦٣٥٩٥ / تعداد نمايش: 309

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *