ضرورت ورود بخش خصوصی ایران به بازار بین المللی اوراسیا/ ایران و قرقیزستان می توانند سرمایه گذاری های مشترکی در حوزه دارو داشته باشند

[ad_1]


دکتر هاشمی با اشاره به وجود فرصت های بسیار زیاد در منطقه و توسعه همکاری ها به ویژه در بخش خصوصی، گفت: دولت باید در جهت توسعه روابط سیاسی تلاش کند و طبیعی است که بخش های اقتصادی نیز باید از فرصت های فراهم شده حداکثر استفاده را نماید.

به گزارش وبدا، دکتر هاشمی در حاشیه مراسم امضای اسناد همکاریهای حوزه سلامت با قرقیزستان با بیان این که زمینه های فکری خوبی برای ارز آوری و تولید اشتغال وجود دارد، افزود: متاسفانه ما خودمان را در بازارهای داخلی محصور کرده ایم در حالی که توان رقابت بسیار خوبی داریم .

وزیر بهداشت بر ضرورت تلاش بخش خصوصی کشورمان بویژه در حوزه دارو تاکید کرد و گفت: در این حوزه دو کشور می توانند سرمایه گذاری های مشترکی داشته باشند و یکی از مقصدهای مهم در کشورهای اوراسیا می تواند کشور قرقیزستان باشد.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد تا بخش خصوصی کشورمان در حوزه دارو ورود پیدا کند.

دکتر هاشمی با بیان این که زمینه های فکری خوبی برای ارز آوری و تولید اشتغال وجود دارد، افزود: متاسفانه ما خودمان را در بازارهای داخلی محصور کرده ایم در حالی که توان رقابت بسیار خوبی داریم .

وزیر بهداشت با اشاره به استفاده خوب برخی از شرکت ها و کمپانی های بزرگ بین المللی از فرصت ها طی 25 گذشته که کشورها به استقلال رسیدند و بازار را در اختیار گرفتند، تاکید کرد: زمینه های فرهنگی و اعتقادی مشترکی میان دو کشور ایران و قرقیزستان وجود دارد و باید بتوانیم کم کاری های گذشته را جبران کنیم.

دکتر هاشمی ابراز امیدواری کرد: بخش خصوصی در حوزه های دارو و تجهیزات پزشکی و صنعت گردشگری سلامت حضور جدی پیدا کنند چرا که ممکن است در آینده این فرصت ها وجود نداشته باشد.

وزیر بهداشت ادامه داد: همه تلاش می کنند در منطقه حضور یابند و کشورهای جنوب شرق آسیا به شدت فعال هستند. همسایگان ما که ممکن است امکانات تخصصی قابل مقایسه با ایران نداشته باشند، بالاخره بازارها را در اختیار دارند، اما علاقه مندی ملت ها آنگونه که دریافتم به ایران است.

دکتر هاشمی در ادامه گفت: بهتر است برای رسیدن به فرصت های بیشتر تلاش کنیم، زیرا به نفع ملت ها، فرهنگ و اقتصاد ایران و کشورهای منطقه است و البته بستگی به همت و ریسک پذیری بخش خصوصی نیز دارد./302/203

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *