شیراز/برگ زرینی دیگر در تاریخ دانشگاه علوم پزشکی شیراز: افتخار کسب رتبه نخست بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور به افتخار میزبانی پیوست

[ad_1]

آیین پایانی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، با معرفی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان رتبه نخست این جشنواره برای سومین سال متوالی و با کسب رکورد 432امتیاز، به پایان رسید.

به گزارش “وب دا” در شیراز، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این آیین که صبح امروز، در تالار حافظ شیراز برگزار شد، گفت: خداوند به ما نعمت داشتن قرآن را داده است، کتابی که نسخه شفابخش زندگی دنیوی و اخروی ما است، شاید این جمله که قرآن نسخه شفابش زندگی است آنقدر تکرار شده که کمتر به بار معنایی آن توجه می کنیم و حقیقت این است که هم در جهان اسلام و هم در کشور خودمان، قرآن مهجور مانده است.

دکتر “فراهانی”، افزود: اگر درک درستی از معارف قرآنی وجود داشت، اگر روح و جسم ما با قرآن عجین باشد، شاهد وضعیت فجیعی در جهان اسلام نخواهیم بود که افرادی به نام اسلام و دین، خون های مسلمانان را به زمین بریزند، در قرآن به وحدت بین مسلمانان توصیه شده است اما، در حال حاضر بیشترین تفرقه را بین مسلمانان داریم و تحت تاثیر بازی های سلطه گران و استکبار قرار گرفته ایم و جامعه مسلمان در دنیا به جان هم افتاده اند.

او با بیان اینکه قرآن می تواند جامعه مسلمانان را به یک مجموعه بسیار پیشرفته در مسایل دنیوی و اخروی تبدیل کند، ادامه داد: مقدمه اینکه به قرآن عمل کنیم این است که قرآن را بخوانیم و معارف آن را درک کنیم، انصاف حکم می کند که بگوییم در پنجاه سال گذشته از جدایی کامل با قرآن به حدی رسیده ایم که بخشی از مردم ما با قرآن انس پیدا کرده اند، رهبری این جنبش پنجاه ساله در دست با کفایت مردی بوده است که امروز رهبر جمهوری اسلامی ایران هستند، از پیش از انقلاب، مقام معظم رهبری اهتمام ویژه ای به نهضت و جنبش قرآنی در ایران داشته اند.

قرآن؛ کتابی کامل برای همه عرصه ها

این مقام فرهنگی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: موضوع توجه به قرآن برای حل تمام مشکلات زندگی ما، موضوعی مهم و جدی است؛ یعنی اگر بخواهیم مشکلات ما در همه حوزه ها حل شود باید به قرآن برگردیم، قرآن در همه عرصه های سیاست خارجی، حکمرانی خوب، اداره کشور، اخلاق فردی، اجتماعی و خانوادگی مطلب و دستور دارد.

دکتر فراهانی تاکید کرد: قرآنی ها نقش ویژه ای در اعتلای حرکت قرآنی در کشور داشتند، به همین دلیل مقام معظم رهبری فرمودند: کاری که قرآنی ها در جمهوری اسلامی انجام می دهند یک کار راهبردی است و اگر فرهنگ را اتمسفر حاکم بر جامعه و زیربنای پیشرفت کشور بدانیم و قرآن را محور توسعه فرهنگی بدانیم نقش و جایگاه قرآن مشخص می شود.


معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، با اشاره به برپایی جشنواره قرآن و عترت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برپایی با این هدف بزرگ، افزود: جشنواره های قرآن و عترت یک جشنواره تفریحی و تفننی نیست، بلکه دریچه ای به سوی قرآن است و می خواهیم که همه دانشگاه های علوم پزشکی از این پنجره وارد شوند و با قرآن انس پیدا کنند.

دکتر فراهانی ادامه داد: حقیقت این است که توجه همکاران، اساتید و دانشجویان در دانشگاه های علوم پزشکی به این جشنواره شگفت انگیز بوده است، شرکت پنجاه هزار نفر از 600هزار نفر خانواده سلامت یعنی از هر دوازده نفر یک نفر در این جشنواره شرکت کرده و از این پنجره وارد فضای قرآنی شده و این یک اتفاق شگفت انگیز است و مسوولیت ما را دوچندان می کند.

او بیان کرد: کاری که در وزارت بهداشت انجام می شود حاصل یک نگاه راهبردی است و معتقدیم راه اصلاح جامعه و راه تعالی فرهنگی جامعه از مسیر فعالیت های قرآنی می گذرد، افرادی که وارد حوزه قرآنی می شوند و به نوعی با قرآن ارتباط پیدا می کنند به آنها توجه ویژه ای شده است، این گونه نیست که به صورت تصادفی وارد این حوزه شده باشند، بلکه خدا نگاه ویژه ای به آنها داشته است که این فرصت مهیا شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خطاب به شرکت کنندگان در آیین پایانی این جشنواره، گفت: کسانی که وارد حوزه قرآنی می شوند رسالت بزرگ تری دارند، نباید به خودتان فکر کنید بلکه باید به آدم های دیگر هم فکر کنید، باید تعداد افرادی که وارد این حوزه می شوند از سوی شما به این حوزه اضافه شوند، همه 600 هزار نفر نیروی فعال حوزه قرآنی در حوزه وزارت بهداشت باید به دنبال تعالی قرآنی باشند و ارتقا پیدا کنند.

شیراز و میزبانی شایسته جشنواره قرآن و عترت

دکتر فراهانی در پایان، با اشاره به نمونه بودن دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه فرهنگی و قرآنی و میزبانی از هزار شرکت کننده بخش پایانی، از برگزاری شایسته این جشنواره در شیراز، تقدیر کرد.

افتخار بالاترین مشارکت در جشنواره قرآن و عترت به دانشگاه علوم پزشکی شیراز رسید

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: امسال دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای دومین بار در بیست و دو دوره گذشته جشواره قرآن و عترت، افتخار داشت تا میزبانی اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های مختلف وزارت بهداشت را به عهده بگیرد و به نظر می رسد که یک میزبانی قابل اعتنا و آبرومند انجام شد.

دکتر “کوروش عزیزی” افزود: امروز مراسم پایانی این جشنواره با حضور مسوولان وزارت بهداشت، مسوولان کشوری، استانی و دانشگاهی برگزار شد و با تلاش هایی که همکاران معاونت فرهنگی دانشگاه انجام دادند دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کسب بیشترین رتبه های برتر، در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور رتبه برتر را کسب کرد و با ثبت نام شش هزار و چهارصد نفر از اساتید، دانشجویان و کارکنان، بیشترین مشارکت در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور را به خود اختصاص داد.

او از حمایت های رییس دانشگاه و تلاش های مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه و رییس اداره قرآن و عترت دانشگاه و همه کسانی که برای برگزاری آبرومند این جشنواره تلاش کردند، تقدیر کرد.

بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، بیست و پنجم تا بیست و هشتم تیر به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد و افتخار قهرمانی این دوره از جشنواره نیز به افتخار میزبانی آن پیوست.

رتبه های دوم و سوم این جشنواره به ترتیب به دانشگاه های علوم پزشکی کاشان و تبریز رسید./102

پایان خبر

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *