در حال حاضر کمترین مراجعات مردمی به نمایندگان مجلس مربوط به حوزه سلامت است / اقدامات 4 سال گذشته در حوزه سلامت، شاخص های بهداشت و درمان که از دغدغه های کشور و نظام بود را بهبود بخشید / همه باید به وزارت بهداشت کمک کنیم که طرح تحول سلامت ادامه یابد

[ad_1]


نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی از وزیر بهداشت به عنوان فردی مقتدر، انقلابی، جهادگر و خستگی ناپذیر یاد کرد و افزود: از طرف مردم شهرستانهای شاهرود و میامی به این وزیر تلاشگر، خداقوت می گویم.


به گزارش وبدا، دکتر سید حسن حسینی شاهرودی در آیین افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی شاهرود و آغاز عملیات ساخت پروژه شبکه بهداشت و درمان و طرح توسعه بیمارستان امام رضا(ع) میامی، گفت: اقدامات 4 سال گذشته در حوزه سلامت، شاخص های بهداشت و درمان که از دغدغه های کشور و نظام بود را بهبود بخشید.

وی سلامت را از حقوق مردم در قانون اساسی و بیمه را حق مردم در قانون بیمه خدمات درمانی عنوان کرد و گفت: از زمان تصویب قانون اساسی و نیز قانون بیمه خدمات درمانی، تا دولت یازدهم شاهد اجرای این قوانین نبودیم و با عزم پولادین وزیر جهادی بهداشت، این قوانین اجرا شد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شناخت من از دکتر هاشمی به دوران قبل از وزارت وی بر می گردد، افزود: دکتر هاشمی قبل از دوران وزارت هم با حرکات جهادی به ویژه در مناطق محروم حضور می یافت و به ارائه خدمات به اقشار محروم می پرداخت و با همان عزم و اراده به حوزه بهداشت و درمان ورود کرد.

دکتر حسینی اضافه کرد: طرح تحول سلامت در شرایط بسیار سخت اقتصادی و کاهش درآمدهای دولت و تحریم ها علیه کشور، اجرا شد که جز با اراده پولادین وزیر بهداشت، میسر و دست یافتنی نبود.

وی ضمن تقدیر از دولت به دلیل پوشش بیمه برای بیش از 11 میلیون نفر از مردم ایران، گفت: با اجرای این قانون که بیش از 20 سال از تصویب آن در مجلس می گذشت، هزینه های زیادی به دولت تحمیل شد اما دکتر هاشمی به نقل از دکتر روحانی می گفت که اگر در طول سالهای بعد از انقلاب، حوزه بهداشت و درمان را سامان بدهیم و دغدغه مردم را در این حوزه کاهش دهیم، برای ما بس است و مردم این حداقل ها را می پذیرند اما از نظر ما باید به حداکثرها برسیم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از “امنیت” و “سلامت” به عنوان دو نعمت مجهول یاد کرد و افزود: تا وقتی در حوزه امنیت و سلامت، مشکلاتی برای ما پیش نیاید، قدر آن را به خوبی نمی دانیم. در دوران گذشته که مسئولیت دفتر مرحوم برادرم در مجلس را بر عهده داشتم، می دیدم که بیشترین مراجعات مردم در حوزه درمان، بیماری ها و ناتوانی آنها در تامین هزینه ها بود اما در حال حاضر، در مدت بیش از یک سال گذشته، کمترین مراجعات مردمی مربوط به حوزه سلامت بود و مشکلات اندک مردم نیز با ارجاع به مسئولان مربوطه، به سرعت برطرف می شد که این نشان از کارآمدی دولت است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: مردم، مجلس و دولت آماده پذیرش دکتر هاشمی برای خدمت گذاری در دولت دوازدهم هستند و امیدواریم که همانگونه که با روحیه جهادی، اجازه افول طرح تحول سلامت را نداد، این مسئولیت را بپذیرد چراکه دولت، مجلس و بیت مقام معظم رهبری عنایت ویژه ای به دکتر هاشمی و عملکردش دارند.

دکتر حسینی با اشاره به تصویب طرح توسعه بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود در سفر اول رییس جمهور به استان سمنان، گفت: خوشبختانه پیشرفت فیزیکی این پروژه در حال حاضر، مناسب است و علاوه بر این پروژه، با احداث و تجهیز بیمارستان میامی، از نظر شاخص های ملی و درمانی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به سطح استانداردهای ملی می رسیم.

وی ادامه داد: وزیر بهداشت علاوه بر افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی، از پروژه در حال ساخت دانشکده دندانپزشکی نیز بازدید کرد. ساختمان این دانشگاه 20 سال بلا استفاده بود و خوشبختانه به همت بیت مرحوم آیت الله شاهرودی که زمین این دانشکده را واگذار کردیم و با کمک خیرین ظرف سه چهارماه گذشته، پیشرفت خوبی داشته و به احتمال فراوان تا پایان سال جاری آماده افتتاح است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید شاهرود را از درمان محور بودن به آموزش محور بودن سوق دهیم چراکه در این منطقه، پتانسیل و اساتید زیادی وجود دارد و انتظار داریم که شاهرود به عنوان یک شهر دانشگاهی، بتواند مجوزهای توسعه آموزشی و علمی با مشارکت بخش خصوصی را اخذ کند.

دکتر حسینی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر اهمیت وجود منابع پایدار در حوزه سلامت، گفت: دکتر هاشمی دغدغه بسیار زیادی برای پیشبرد و موفقیت طرح تحول سلامت دارد اما علیرغم وعده ها و مصوباتی که برای اجرای این طرح در مجلس و دولت مطرح شد، از

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *