تهران/ نخستین کارگاه آموزشی SPSS ویژه دانشجویان بین‌الملل دانشگاه برگزار شد

[ad_1]

 

دکتر حسن‌زاده، معاون آموزشی پردیس بین‌الملل با اعلام این خبر گفت: این کارگاه با هدف ارتقاء علمی دانشجویان تحصیلات تکمیلی 10 و 11 تیر در مرکز کامپیوتر ساختمان بافت دانشکده پزشکی برپا شد.
وی تصریح کرد: 26 نفر از دانشجویان بین‌المللی دانشگاه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی امکان استفاده از این کارگاه آموزشی را به دست آوردند.
معاون آموزشی پردیس بین‌الملل افزود: این دانشجویان از کشورهای افغانستان، عراق، غنا، نیجریه، پاکستان، سوریه، فلسطین، اتیوپی و بنگلادش در رشته‌های رادیولوژی، فیزیوتراپی، علوم تغذیه، علوم اعصاب، آناتومی، هماتولوژی، فیزیک پزشکی، پرستاری، مامایی، بهداشت باروری، بهداشت عمومی، ویروس‌شناسی پزشکی، فناوری اطلاعات سلامت، داروسازی و اقتصاد و مدیریت دارو تحصیل می‌کنند.
دکتر حسن‌زاده آشنایی با محیط SPSS و پنجره‌های مختلف آن، ورود داده‌ها و فراخونی آن‌ها خارج از برنامه SPSS، مدیریت داده‌ها (محاسبه متغیر جدید، مرتب کردن براساس یک یا چند متغیر تغییر مقادیر و رده‌بندی یک متغیر وابسته) را از جمله عناوین مباحث مطرح شده در این کارگاه دانست و اظهار داشت: آشنایی با Syntax و قابلیت برنامه‌نویسی در SPSS، به دست آوردن آمار توصیفی و قابلیت مقایسه و تکرار آن، مقایسه میانگین‌ها در SPSS و تغییر آن، استفاده از آزمون‌های ناپارامتری در SPSS و تغییر آن و همبستگی و تغییر آن در خروجی SPSS نیز تدریس شد.
وی با اشاره به اینکه دکتر مهدی یاسری تدریس نخستین کارگاه آموزشی SPSS ویژه دانشجویان بین‌المللی را برعهده داشت، بیان داشت: این عضو هیأت‌علمی دانشگاه، استادیار دانشکده بهداشت و گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی است.
دکتر حسن‌زاده در پایان یادآور شد: معاونت آموزشی پردیس بین‌الملل گواهی حضور در کارگاه آموزشی SPSS را برای شرکت‌کنندگان صادر خواهد کرد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *