تهران/ لحظه به لحظه با هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران

[ad_1]

 

خبر فوری:
با وجود تلاش هاي تيم فني، به علت اختلالات فنی پیش آمده در ابزارهای رمزنگاری پیشرفته سامانه انتخابات، براساس تصمیم مشترک هيات اجرايي و هيات نظارت برای حفظ وصیانت از آرا، فرآيند راي گيري الكترونيك ملغي گردید و راي گيري در ٢٠٠ حوزه انتخابيه در سراسر كشور به صورت حضوري و طبق برنامه پيش مي رود.
دکتر علی جعفریان، رییس هیئت اجرایی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران عصر امروز در نشست خبری گفت: انتخابات از جنبه استعلام الکترونیکی موفق است اما از نظر اخذ رای الکترونیکی به نتیجه نرسید.
وی افزود: هیئت اجرایی آمادگی کامل برای دریافت رای حضوری تا ساعت اعلام شده – 22  امشب – دارد. اخبار تکمیلی این نشست متعاقبا ارسال می شود.

گالری عکس یک
گالری عکس دو
گالری عکس سه
هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران، ساعت 8 صبح روز جمعه 30 تیر 96 در دانشکده زبان دانشگاه تهران آغاز شد.
دکتر جعفریان، رییس هیات اجرایی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران بزرگ، از آمادگی کامل این حوزه برای رای گیری خبر داد.
وی با اشاره به اینکه در 16 ایستگاه دایر در دانشکده زبان دانشگاه تهران، همکاران آماده هستند تا به صورت حضوری آرای مراجعین را اخذ کنند، گفت: اگر شرکت کنندگان مجاز به رای گیری الکترونیک بودند، برگ رای برای آنها صادر می شود و اگر مجاز نبودند، مدارک خود را ارائه می کنند و پس از بررسی و تایید مدارک آنها، برگ رای برایشان صادر می شود.
توضیح اینکه انتخابات نظام پزشکی قرار بود برای نخستین بار به صورت الکترونیک برگزار شود که به علت مشکلات فنی میسر نشد.
دکتر فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ساعت 9:45 با حضور در محل اخذ رای، درهفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی شرکت کرد.
دکتر فرهادی پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: سازمان نظام پزشکی می‌تواند به‌عنوان واسط جامعه پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه‌هایی مثل تعرفه‌ها و اعتبارات و کیفیت خدمات سلامت همچنین درزمینهٔ پیگیری مسائل و مشکلات مردم در حوزه سلامت و نظارت بر این مورد فعالیت کند.
وی همچنین افزود: عملکرد دوره حاضر نظام پزشکی با توجه به حدود اختیارات آن و خدماتی که ارائه کرد، قابل قبول بوده است.

نخستین رای دهندگان
دکتر مریم سهرابی، نخستین رای دهنده از گروه دندانپزشکی و متخصص فک و صورت که در ساعات اولیه رای گیری به عنوان نخستین نفر در پای صندوق های رای حاضر شد، گفت: سازمان نظام پزشکی یک نهاد مردمی است و امیدوارم صنف دندانپزشکی با حداکثر آراء در این سازمان حضور داشته باشد.
دکتر مهدی گویا، نخستین رای دهنده از گروه پزشکی و رییس مرکز مدیریت بیمای های واگیر وزارت بهداشت که به همراه دکتر سروش رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در انتخابات شرکت کرد،
این انتخابات را دارای اهمیت بسیاری دانست و گفت: امیدوارم نمایندگانی که شایسته تر هستند، برای این مسئولیت مهم انتخاب شوند.
دکتر رحیمی، نخستین رای دهنده از گروه داروسازی و PhDداروسازی، بر ضرورت حمایت از کاندیداها تاکید کرد و گفت: باید از همکاران خود حمایت و افرادی را که اصلح و بهترین هستند، انتخاب کنیم.  
دکتر میرجعفری از گروه مامایی گفت: به‌عنوان عضوی از جامعه پزشکی حضور در انتخابات نظام پزشکی را ضروری می‌دانم زیرا این سازمان می‌تواند به‌عنوان تریبونی برای پیگیری خواسته‌های این گروه باشد و از همه همکاران عزیز برای حضور در این انتخابات دعوت می‌کنم زیرا مشارکت حداکثری همه اعضا می‌تواند برای اعتلای اهداف نظام سلامت مثمر ثمر باشد.
دکتر بینش امامی، نخستین رای دهنده از گروه علوم آزمایشگاهی و پاتولوژیست با اشاره به نیاز این رشته به پیشرفت و توسعه گفت: فردی باید از این حوزه انتخاب شود که احساس مسئولیت و اطلاعات لازم را داشته باشد.
سید حسین امامی میبدی، فیزیوتراپیست و نخستین رای دهنده از گروه لیسانسیه های پروانه دار با بیان دلایل حضور خود در پای صندوق های رای گفت: امیدوارم حقوق این صنف در  وزارت بهداشت تامین شود و مسائلی که در زمینه های مختلف حرفه ای وجود دارد، مانند ایجاد دکترای حرفه ای فیزیوتراپی که در اکثر کشورهای دنیا وجود دارد، برطرف شود.
وی افزود: به این دلیل به عنوان اولین نفر در این انتخابات شرکت کردم تا فردی که مرجعیت و صلاحیت لازم را دارد، این کرسی را در اختیار بگیرد و از حقوق این صنف دفاع  کند.

انتخابات نظام پزشکی، جلوه زیبای دموکراسی
دکتر علی نوبخت رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، انتخابات نظام پزشکی را یکی از جلوه های زیبای دموکراسی دانست و افزود: گروه های مختلف پزشکی سراسر کشور امروز به صندوق های رای می روند تا در مورد منتخبین خود اعلام نظر کنند.
وی با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی حافظ منافع بیماران و پزشکان است گفت: طبق قانون، شورای عالی نظام پزشکی، حکم قوه مقننه در امور پزشکی را دارد و اگر نمایندگان این سازمان با حداکثر رای انتخاب شوند، این سازمان از وزانت مقبولی برخوردار می شود. بدین ترتیب شاهد بهتر شدن روابط پزشکان، کادر پزشکی و بیماران با وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی، شورای عالی بیمه، کمیسیون بهداشت مجلس و سایر نهادهای مرتبط خواهیم بود.نظم و آرامش حاکم بر حوزه انتخاباتی

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت و گوی اختصاصی با سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به ارزیابی حوزه انتخاباتی تهران پرداخت و گفت: این انتخابات با نظم و آرامش و حتی روان تر از دوره های قبل برگزار می شود و تاکنون اطلاع رسانی خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
وی سازمان نظام پزشکی را مدافع حقوق پزشکی و ناظر بر عملکرد آنان و از سوی دیگر مدافع حقوق بیماران دانست و افزود: این سازمان مسائل و تخلفات حوزه پزشکی را بررسی می کند.

 مسن ترین و با سابقه ترین شرکت کننده انتخابات

دکتر مصفا از با سابقه ترین و مسن ترین رای دهندگان، شرکت در انتخابات را وظیفه شرعی و ملی دانست و گفت: از سال 1353 که نخستین انتخابات نظام پزشکی برگزار شد، تاکنون در این انتخابات شرکت کرده ام.

 دکتر بهادری رییس دفتر دانش آموختگان و استاد پیشکسوت دانشگاه نیز که ساعاتی پس از آغاز انتخابات در حوزه رای گیری حضور پیدا کرده بود، با تاکید بر اهمیت انتخابات نظام پزشکی گفت: این انتخابات آن قدر اهمیت دارد که اگر پزشکی کشور بخواهد نظم بیشتری پیدا کند، با وجود یک نظام پزشکی قدرتمند میسر می شود. بنابراین، در این انتخابات، تلاش بر آن است که بهترین افراد انتخاب شوند تا وضعیت پزشکی کشور سامان یابد.  
وی گفت: امیدواریم با امکاناتی که فراهم شده، تعداد بیشتری در حوزه های رای گیری حضور پیدا کنند و همان طور که شاهد هستیم، این انتخابات با استقبال گروههای مختلف پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و سایر گروهها مواجه شده است که نشانه علاقه پزشکان برای خدمت به مردم است.

چند و چون انتخابات از زبان رییس هیات نظارت بر انتخابات سازمان نظام پزشکی استان تهران
دکتر غلامحسین نیک نژاد رییس هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی استان تهران که ساعات پیش از ظهر، در این حوزه انتخاباتی حضور یافت، در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: فردی که نامزد عضویت در هیات مدیره نظام پزشکی می شود، بایستی حائز شرایطی باشد که این شرایط را هیات نظارت انتخابات شهرستان مربوطه بررسی می کند. بدین ترتیب هیات اجرایی، پرونده های دریافتی را بر اساس آنچه که در آیین نامه آمده، مورد بررسی قرار داده و سپس این پرونده ها را در اختیار هیات نظارت قرار می دهد.   
وی با بیان این که اولین کار هیات نظارت، تایید و یا عدم تایید صلاحیت کاندیدا است گفت: زمانی که عدم صلاحیت به نامزد ابلاغ می شود، او می تواند نسبت به آن اعتراض کند تا دوباره مورد بررسی قرار گیرد. در این صورت، مجددا صلاحیت کاندیدا تایید و یا دوباره رد می شود. در صورتی که برای بار دوم، صلاحیت فرد رد شده باشد، کاندیدای مورد نظر می تواند برای اعتراض به هیات نظارت مرکزی مراجعه کند.
دکتر نیک نژاد، کار بعدی هیات نظارت را، نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات دانست و افزود: هیات نظارت بر نحوه انجام انتخابات که توسط دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود، نظارت دارد. در این صورت، اگر تخلفی به صورت حضوری مشاهده شود و یا به صورت کتبی به ما ابلاغ شود، و یا این که هیات اجرایی انتخابات، مشکلاتی را در نحوه بررسی ببیند و اعلام کند، توسط هیات نظارت شهرستان مورد بررسی قرار می گیرد.
وی تعداد نامزدهای حاضر در تهران را از گروههای مختلف پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مامایی، علوم آزمایشگاهی و لیسانسیه های پروانه دار، حدود 148 تن برآورد کرد و گفت: از 182 کاندیدایی که در ابتدا ثبت نام کرده بودند، تعدادی رد صلاحیت شده و تعدادی نیز انصراف دادند.

این خبر به روز رسانی می شود.

سایر اخبار هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران بزرگ

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *