تهران/ دیدار مشاوران پرستاری و مامایی سازمان بهداشت جهانی منطقه EMRO با رییس دانشکده پرستاری و مامایی

[ad_1]

 

گالری عکس 
در نشستی که صبح روز دوشنبه 12 تیرماه با حضور هیات رئیسه، مدیران گروه های آموزشی و مدیر دفتر مطالعات و توسعه آموزش دانشکده صورت گرفت، دکتر محمد علی چراغی، رئیس دانشکده به ارائه مقدمه ای اجمالی از تاریخچه 80 ساله دانشکده و رشته ها و مقاطع تحصیلی، توانمندی ها و ظرفیت های همکاری در عرصه های ملی، منطقه ای و بین المللی و امکانات و فضاهای آموزشی آن پرداخت.
وی همچنین آماری از اعضای هیات علمی و آموزشی و دانشجویان به تفکیک مقاطع تحصیلی ارائه داد و تربیت بالغ بر 13 هزار و 245 نفر دانشجوی داخلی و 12 نفر دانشجوی خارجی را از بروندادهای دانشکده در 80 سال فعالیت خود دانست.
رئیس دانشکده همچنین با یادآوری پذیرش سه دانشجوی خارجی برای اولین بار در دانشکده در سال 2011 از اربیل عراق، از اشتغال به تحصیل 30 دانشجوی بین الملل شامل 8 نفر در مقطع دکتری، 8 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 14 نفر دانشجوی دوره کارشناسی در حال حاضر خبر داد.
دکتر چراغی از نقشه علمی دانشگاه، برنامه راهبردی و برنامه چهارساله دانشگاه و دانشکده به عنوان سندهای راهبردی دانشکده نام برد.
وی با اشاره به دیدارها، همکاری ها و تفاهم نامه های بین المللی دانشکده و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی، از آغاز همکاری های دانشکده پرستاری و مامایی تهران در سلیمانیه عراق سخن گفت.
در ادامه این نشست، مدیران گروه های آموزشی و مدیر دفتر مطالعات و توسعه آموزش دانشکده هر کدام به صورت جداگانه به معرفی اعضای هیات علمی و آموزشی، توانمندی ها و فعالیت های گروه آموزشی خود پرداختند.
پروفسور اروا اوویس، مشاور منطقه ای پرستاری و مامایی سازمان بهداشت جهانی منطقه مدیترانه شرقی EMRO با ابراز خرسندی از استماع برنامه های گروه های آموزشی دانشکده، با توجه به استانداردهای منطقه ای و بین المللی، هر کدام از گروه های آموزشی این دانشکده را به دانشکده ای کوچک تشبیه کرد.
وی همچنین خواستار همکاری دانشکده پرستاری و مامایی در تربیت کارشناسان پرستاری در منطقه شد.
پروفسور اروا اوویس تعداد بالای مقالات و کتاب های منتشر شده توسط اعضای هیات علمی دانشکده را نشانه مهارت و تجربه اساتید و آن را راهی برای شناخته شدن در مجامع بین المللی دانست.
دکتر فریبا الدرازی، مشاور بین المللی پرستاری و مامایی سازمان بهداشت جهانی منطقه EMRO با اشاره به جایگاه ایران در تولیدات علمی حوزه پرستاری در منطقه مدیترانه شرقی EMRO؛ دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران را باعث افتخار دانست.
وی از بازنگری کریکولوم های آموزشی و پیشرفت دانشکده در زمینه بین المللی سازی ابراز خرسندی کرد.
نجاتیان، مدیر کل دفتر ارتقاء سلامت و خدمات بالینی پرستاری معاونت پرستاری وزارت بهداشت نیز با تاکید بر پتانسیل های موجود در دانشکده پرستاری و مامایی برای همکاری با EMRO، از حمایت های معاونت پرستاری وزارت بهداشت خبر داد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *