تهران/ بازدید سرزده دکتر جلیلی و دکتر محقق دو عضو هيئت رئيسه دانشگاه از مرکز طبی کودکان

[ad_1]

 

 این بازدید از ساعت 19 روز سه‌شنبه 27 تیر 96 با حضور دکتر محقق، مشاور رئیس دانشگاه در امور دانشجویی و فرهنگی، دکتر جلیلی، معاون آموزشی دانشگاه، دکتر عباسی مدیر نظارت و اعتباربخشي معاونت درمان دانشگاه و با همراهی سوپروایزر اورژانس، با بازدید از تریاژ اورژانس و بررسی روند پذیرش بیماران آغاز شد.
سپس گروه بازدید با حضور در اتاق C.P.R، امکانات و تجهیزات این بخش را موردبررسی قرار داده و سپس با حضور در اتاق معاینه، به بررسی وضعیت موجود و گفتگو با دستیاران حاضر پرداختند.
بخش بعدی بازدید، حضور در بخش بستری بیماران اورژانس بود که در این بخش گروه بازدید با گفتگو با کادر درمان و بررسی پرونده‌های بیماران بستری در این بخش، در جریان روند پروسه‌های درمانی، مدت‌زمان بستری بیماران در بخش اورژانس و کمبودهای احتمالی در تجهیزات، دارو و نیروی کار قرار گرفتند.
بخش بعدی بازدید، بررسی وضعیت I.C.U بود و در بخش پایانی، گروه بازدید با حضور در بخش گوارش ضمن بررسی پرونده‌های بیماران، با گفتگو با گروه درمان در جریان وضعیت بخش و کمبودها و تنگناهای پیش روی همکاران قرار گرفتند.
بررسی حضور دستیاران و پزشکان مقیم، وضعیت حضور متخصصان در درمانگاه و درمانگاه ویژه بیمارستان، گفتگو با مسئولین بیمارستان در خصوص کمبود احتمالی داروهای خاص یا تجهیزات موردنیاز، اطلاع از شیوه گزارش ریسک در موارد ویژه و بررسی وضعیت ظاهری و تابلوهای اطلاع‌رسانی نصب‌شده در بخش‌های درمانی از دیگر بخش‌های این بازدید بود.
در پایان این بازدید، دکتر محقق با اشاره به اینکه مرکز طبی کودکان تخصصی‌ترین مرکز اطفال و قطب علمی کشور در این حوزه است؛ گفت: بحمدالله در بازدید امروز وضعیت اورژانس مطلوب بود و پذیرش و خدمت‌رسانی به بیماران به‌خوبی در حال انجام بود؛ همچنین حضور متخصصین و دستیاران – و حتی رئیس بیمارستان در این ساعت روز – مطلوب و قابل‌توجه بود.
وی افزود: گذشته از مشکلات سخت‌افزاری و فیزیکی که تقریباً همه بیمارستان‌های دانشگاه با آن مواجه هستند، در بحث خدمت‌رسانی به بیماران و پروسه‌های درمانی بیمارستان مرکز طبی کودکان وضعیت مطلوب و قابل قبولی دارد که این وضعیت قابل‌تقدیر است.
دکتر جلیلی با اشاره به روند بازدید از بیمارستان مرکز طبی کودکان گفت: در ابتدای این بازدید، خدمات ارائه‌شده در اورژانس، اتاق تریاژ، اتاق C.P.R و بخش معاینه را مورد بازدید قراردادیم که علیرغم همه تنگناهای فضای فیزیکی، گردش بیمار در اورژانس وضعیت مطلوب و قابل قبولی دارد.
وی با اشاره به بازدید از I.C.U اورژانس گفت: به‌مانند همه بخش‌های I.C.U این مرکز، همه تخت‌های این بخش هم اشغال بود که قطعاً این وضعیت و پر بودن همه تخت‌های ویژه بیمارستان، یک چالش جدی هست.
معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به وضعیت مطلوب خدمت‌رسانی به بیماران در این مرکز گفت: عموم مراجعین به این مرکز، بیماران ارجاعی و نیازمند خدمات خاص و ویژه هستند و طبیعتاً سیر درمانی پیچیده‌تری دارند؛ در بازدید از بخش هم به‌غیراز همان مشکلات معمول کمبود نیروی کار و ضریب اشغال بالای تخت‌ها، فرآیندهای درمانی، ثبت پرونده‌ها و مستندسازی فرآیندها وضعیت مطلوب و قابل قبولی دارد که از همین طریق از همه همکاران این مرکز تشکر می‌کنیم.
دکتر عباسی با اشاره به مطلوب بودن وضعیت پیشرفت مرکز طبی کودکان گفت: در آیتم‌های مختلف نظیر «ساخت‌وساز»، «اصلاح فرآیندها» و «مستندسازی» نسبت به بازدیدهای گذشته، سیر رو به رشدی مشاهده می‌شود و برنامه‌ها با یک روند منطقی و قابل قبولی در جریان بود و در این بازدید بحمدالله وضعیت بیمارستان پایدار و مطلوب بود.
وی افزود: هدف اصلی از این بازدیدها عرض خسته نباشید و خدا قوت به همکاران بیمارستان است و در کنار این امر، از رهنمودهای اعضای محترم هیئت‌رئیسه در بهبود شرایط و فرآیندها استفاده می‌کنیم و امیدواریم با تلاش همه مسئولین و همکاران بیمارستان، همواره مرکز طبی را رو به صعود ببینیم و شاهد ارتقای خدمت و کیفیت خدمت در این مرکز باشیم و قطعاً در این راه معاونت درمان دانشگاه، همواره همراه و پشتیبان مراکز درمانی دانشگاه خواهد بود.

بازدید سرزده دو تن از اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه از بیمارستان دکتر شریعتی

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *