انجام تمهیدات لازم جهت ادامه رای‌دهی حضوری جامعه پزشکی/بر اساس تصمیم جلسه مشترک هیات‌های اجرایی و نظارت، انتخابات به مدت دو ساعت و تا ساعت 22 تمدید شد

[ad_1]


سخنگوی وزارت بهداشت ضمن توضیح علت لغو رای‌دهی الکترونیکی در هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی، تمهیدات پیش بینی شده جهت ادامه رای‌دهی حضوری را تشریح کرد.

به گزارش وبدا به نقل از ایسنا دکتر ایرج حریرچی با اشاره به تشکیل جلسه مشترک هیات اجرایی و هیات نظارت مرکزی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی به دنبال اختلال ایجاد شده در رای‌دهی الکترونیکی این دوره از انتخابات، گفت: پیش از این، اقدامات مربوط به برگزاری این انتخابات به دو روش الکترونیکی و حضوری انجام شده بود.

وی افزود: بر همین اساس سامانه الکترونیکی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی نیز آماده استفاده بود اما به دلیل بروز اختلالات فنی در ابزارهای رمز نگاری سامانه و به منظور صیانت از آرا رای‌دهندگان، جلسه مذکور تصمیم بر لغو رای گیری الکترونیکی گرفت. به این ترتیب مقرر شد که انتخابات تنها به صورت حضوری برگزار شود.

حریرچی ادامه داد: همچنین بر اساس تصمیم جلسه مشترک هیات‌های اجرایی و نظارت، انتخابات به مدت دو ساعت و تا ساعت 22 تمدید شد.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: خوشبختانه در استان‌ها و شهرهایی مانند تهران در مقایسه با مدت مشابه ادوار گذشته، استقبال جامعه پزشکی برای شرکت در انتخابات خوب بوده و تعداد رای‌دهندگان قابل توجه است.

وی افزود: همچنین تمهیدات کافی در 200 شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده تا کمبودی به لحاظ تعرفه، تعداد صندوق و نیروی اجرایی نباشد و پیش بینی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: در مجموع مشکلی در زمینه اخذ رای شرکت‌کنندگان در این دوره از انتخابات وجود ندارد و افراد می‌توانند به حوزه‌های اخذ رای مراجعه کنند. در اغلب حوزه‌ها نیز به دلیل فراهم بودن تعداد کافی صندوق‌های اخذ رای، “صف” نداریم و توصیه‌مان آن است که گروه‌های مختلف جامعه پزشکی قبل از ساعات پایانی انتخابات، در محل‌های اخذ رای حضور یابند و رای خود را به صندوق اندازند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *