انتخابات نظام پزشکی برای اولین بار به دو صورت الکترونیکی و حضوری برگزار می شود / تایید شماره موبایل 47 هزار عضو سازمان نظام پزشکی برای شرکت در انتخابات به روش الکترونیک

[ad_1]

دکتر تارا با اشاره به این که انتخابات نظام پزشکی برای اولین بار به دو صورت الکترونیکی و حضوری برگزار می شود، افزود: تجربه برگزاری این انتخابات به صورت رای دادن الکترونیک از خانه و به وسیله موبایل در سطج کشور یک تجربه بزرگ است که برای اولین بار انجام می شود و تجربه گران سنگی برای همه انتخابات آتی کشور در آینده خواهد بود.

به گزارش وبدا، دکتر سید محمود تارا رییس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در نشست خبری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی با بیان این که 250 هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات نظام پزشکی هستند، گفت : از این تعداد تاکنون شماره موبایل حدود 47 هزار نفر برای رأی دادن به شیوه الکترونیک تایید شده است.

رییس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به این که انتخابات نظام پزشکی برای اولین بار به دو صورت الکترونیکی و حضوری برگزار می شود، افزود: تجربه برگزاری این انتخابات به صورت رای دادن الکترونیک از خانه و به وسیله موبایل در سطج کشور یک تجربه بزرگ است که برای اولین بار انجام می شود و تجربه گران سنگی برای همه انتخابات آتی کشور در آینده خواهد بود.

دکتر تارا با بیان این که اعضای سازمان نظام پزشکی می توانند با ارسال شماره تلفن همراه خود به شماره 2000190 مراحل تایید را با پاسخ دادن به چند سوال شخصی طی کنند و کد تاییدیه بگیرند که فقط برای شخص آنها و روی موبایل آنها ارسال می شود، افزود: تاکنون شماره موبایل 47 هزار عضو این سازمان از مجموع 250 هزار عضو آن تایید شده و مراحل تایید سه هزار نفر دیگر در حال طی شدن است و انتظار داریم در فرصت باقیمانده در 24 ساعت آینده تعداد افرادی که می توانند در انتخابات روز جمعه به صورت الکترونیک شرکت کنند، افزایش یابد.

وی با تاکید بر این که انتخابات الکترونیکی سازمان نظام پزشکی هم در بستر اینترنت و هم اینترانت داخلی برگزار می شود، افزود: اگر اینترنت کشور در روز جمعه قطع شود، خللی در فرایند برگزاری الکترونیک انتخابات ایجاد نمی شود.

دکتر تارا با اشاره به این که مراحل رای دادن هر فرد یک تا سه دقیقه طول می کشد، افزود: حتی اگر در ساعاتی از روز جمعه اینترنت قطع شود، باز هم در طول روز بین یک تا سه دقیقه برقراری ارتباط با اینترنت برای رای دهی فراهم است.

وی گفت: هر فرد علاوه بر دریافت یک کد امنیتی شخصی روی موبایل برای رای دادن، پس از رای دهی نیز یک کد رهگیری پیچیده دریافت می کند که آن را ذخیره خواهد کرد که این کد کاملا شخصی است و هیچ کس به آن دسترسی ندارد و فقط در صورت داشتن این کد و حضور همه اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات امکان مشاهده رای هر فرد وجود دارد و محرمانگی آرا به طور کامل لحاظ شده است.

دکتر تارا افزود: اگر هر کس به هر دلیلی از جمله دریافت نکردن کد امنیتی شرکت در انتخابات یا نبودن کد ملی او در سامانه الکترونیک انتخابات یا تغییر محل خدمت نتوانند به صورت الکترونیک در این انتخابات شرکت کند، امکان شرکت حضوری و رای دادن حضوری و دستی را دارد، بنابراین حق هیچ کس ضایع نمی شود.

وی در ادامه در خصوص هزینه برگزاری انتخابات نظام پزشکی، گفت: هزینه نرم افزار و برگزاری این انتخابات به صورت الکترونیکی بسیار ناچیز است و این روش انتخابات بسیار ارزان است و از 250هزار سفر شهری و هزینه های آن نیز پیشگیری می کند./203

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *