انتخابات سازمان نظام پزشکی یکی از مهمترین نمادهای همدلی جامعه پزشکی است

[ad_1]

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از ستادهای اجرایی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی کشور، گفت: امیدوارم شاهد انتخاباتی با شکوه و بی نظیر برای انتخاب اعضای هیات مدیره نظام پزشکی باشیم.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در همایش کشوری ستادهای اجرایی هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی، اظهار داشت: انتخابات سازمان نظام پزشکی در 199 حوزه انتخابیه در کشور در 30 تیرماه برگزار و نتایج آن، روز 31 تیرماه اعلام می شود.

وزیر بهداشت انتخابات نظام پزشکی را بسیار مهم دانست و گفت: امیدوارم همچنان که در زمان ثبت نام و کاندیداتوری نیز گفتم، در روز انتخابات نیز شاهد حضور گسترده و حداکثری جامعه پزشکی باشیم و جامعه پزشکی کشور به عنوان یکی از اقشار فهیم و فرهیخته، یادگاری قابل استناد و قابل الگوبرداری برای سایر انتخابات صنفی و ملی از خود به جای بگذارد.

دکتر هاشمی تصریح کرد: جامعه پزشکی کشور نشان داده که هرگاه یکپارچه و همدل در عرصه ای حضور پیدا کند، می تواند از قابلیت های خود، حداکثر بهره را ببرد و ظرفیت این قشر مهم که سرمایه اجتماعی ارزشمندی در کشور است، کم نیست و شاید بسیاری از ما، ظرفیت های جامعه پزشکی را به طور شایسته نمی شناسیم.

وزیر بهداشت از انتخابات سازمان نظام پزشکی به عنوان یکی از مهمترین نمادهای همدلی جامعه پزشکی یاد کرد و افزود: قوت و توان سازمان نظام پزشکی در گرو مشارکت فعال و حداکثری در 30 تیرماه است پزشکی با تجربه نیم قرن فعالیت، باید بتواند به رسالت و وظایفش آنچنان که باید، عمل کند.

دکتر هاشمی اظهار داشت: تقاضای من این بود که افراد مورد اعتماد، دلسوز، دارای تجربه مدیرتی در این انتخابات کاندیدا شوند و باور داشته و دارم که انتخاب شخصیت هایی وزین، وزن لازم را به این سازمان مهم و اثرگذار، می بخشد تا اینکه این نهاد صنفی بتواند وظیفه خود را در سیاستگذاری نظام سلامت ایفا کرده و از حقوق جامعه پزشکی و نیز مردم شریف ایران، دفاع کند.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از مسئولان برگزاری انتخابات سازمان نظام پزشکی به دلیل الکترونیکی برگزار شدن انتخابات، تاکید کرد: تصمیم الکترونیکی برگزار کردن این انتخابات، شجاعانه و روش عادلانه ای بود که می تواند میزان مشارکت را افزایش دهد و بخش آی تی وزارت بهداشت، شبانه روز تلاش کردند و در بخش امنیتی نیز، دوستان ما در خارج از وزارت بهداشت، کمک بسیار زیادی در جهت اطمینان بخشی به صیانت از آرای اعضای نظام پزشکی کردند.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: از هیات نظارت بر انتخابات سازمان نظام پزشکی به دلیل عملکرد ارزشمند و منصفانه که داشتند، تشکر می کنم و بر اساس گزارش هایی که به ما داده اند، استقبال همه گروه ها، جریانات و اقشار پزشکی بسیار خوب بود و تا این لحظه شاهد هیچ شکایتی در این زمینه نبودم در حالی که در دوره قبلی، شاهد کج رفتاری ها، کم لطفی و بی انصافی هایی بودیم و از نمایندگان مجلس، نماینده وزیر کشور و داداستان کل کشور و وزارت بهداشت به خاطر دقت و انصافشان تشکر می کنم اما کار آنها در ایام تبلیغات کاندیداها و روز برگزاری انتخابات هم ادامه خواهد داشت و حافظ منافع همه ذینفعان خواهند بود.

وزیر بهداشت با اشاره به صنفی بودن انتخابات نظام پزشکی، گفت: انتخابات نظام پزشکی سیاسی نیست بنابراین خوشبختانه تا امروز که نیمی از زمان تبلیغات کاندیداها گذشته، همه افراد و گروه هایی که برای انتخاب شدن، وارد میدان شده اند، این باور را دارند که از روش های مذموم در برخی از انتخابات استفاده نکنند که دو قطبی ایجاد کنند در حالی که در برخی از دوره های انتخابات نظام پزشکی شاهد تقابل دولت و صنف یا وزارت بهداشت و نظام پزشکی بودیم که شایسته نبود و از اول سنگ بنا بر ناهماهنگی و عدم همکاری

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *